כנישתא חדא - האתר הרשמי - מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א Rav Eliezer Berland Shlit"a

כנישתא חדא - האתר הרשמי מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א - דיווחים שוטפים 24 שעות, חדשות, תמונות, וידאו, שיעורים, שידורים חיים, סיפורים, ועוד

יום שבת, 13 בספטמבר 2014

עדכון: הרב משוחרר

פורסם:12/09/2014
בית המשפט קיבל את טענותיו של הרב ברלנד, ושחרר אותו בערבות. "המשטרה סתם רודפת אותי", אמר בתגובה ראשונה ל-ynet רגע לפני כניסת השבת.

הרב ברלנד, מהמנהיגים הבולטים של חסידות ברסלב, נעצר על ידי משטרת הולנד בעת ששהה באמסטרדם הבירה. הרב ברלנד (78),

הרב לאחר שחרורו ממעצר בהולנד
הרב שוחח עם ynet מעט לפני כניסת השבת, אחרי שחרורו בערבות. הוא שחזר את רגע מעצרו אתמול באמסטרדם, בשעה שהיה על המטוס: "פתאום הגיעו שני שוטרים ואמרו לי שאני עצור". מיד לאחר המעצר הזעיקו חסידיו של הרב את עורך הדין שרון נהרי לאמסטרדם, ושם יחד עם עורך הדין המקומי לואי דה לאון הוא ייצג אותו בבית המשפט. "נעשה פה צדק", טען הערב עו"ד נהרי, "אין שום ראיות נגד הרב".

הרב עצמו היה נרגש מאוד מהשחרור ותקף את משטרת ישראל: "אין להם שום דבר נגדי. אני מרגיש מצוין שהמשטרה רודפת אחריי. אני מקווה שהיא תרדוף אחריי עד היום האחרון שלי. אני גמרתי עם ישראל. זאת מדינה של חמאס. לא ליהודים. מעיפים 500 טילים על התושבים ולא מחפשים אף אחד. אותי הם מחפשים. אין להם מה לעשות. במקום לחפש פושעים אמיתיים, מחבלים אמיתיים, אז מחפשים אותי. אנחנו נוכיח שאין להם שום דבר ואין להם שום קצה חוט. אנחנו הקמנו 10 קהילות. איפה שאני בא ויש אנשים - חוזרים בתשובה וחוזרים ליהדות".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה