כנישתא חדא - האתר הרשמי - מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א Rav Eliezer Berland Shlit"a

כנישתא חדא - האתר הרשמי מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א - דיווחים שוטפים 24 שעות, חדשות, תמונות, וידאו, שיעורים, שידורים חיים, סיפורים, ועוד

יום חמישי, 6 באוגוסט 2015

הרב יורם אברג'ל שליט"א

הרב יורם אברג'ל שליט"א

י. ב. ע. מהעיר אלעד סיפר: "לפני כשנתיים פגשתי חבר שלי שסיפר לי שהוא הגיע לשיעורו של הרב יורם אברג'יל במוצאי שבת ולאחר השיעור הוא הגיש לרב יורם את הספר "תפילה לעני" של הרב ברלנד, הרב אברג'ל אמר לו "צריך זכות בשביל לזכות לספר כזה, תדע לך שהרב שלכם הוא לא סתם רב יש הרבה צדיקים אבל רק צדיק אחד יכול לשלוט בכל 24 בתי הדין שבשמים והרב שלכם הוא היחיד ששולט בכל 24 בתי הדין שבשמים."
וכבר פרסמנו באחד העלונים שזה מה שהמקובל הרב יצחק כדורי אמר בזמנו כשהיה שולח אנשים עם פדיונות לרב. כי רבינו אומר בליקוטי מוהר"ן (סימן רט"ו) שיש רק צדיק אחד בדור שיודע לעשות פדיון נפש כי הוא שולט על כל ה24 בתי דין שבשמיים. יש רמז נפלא במה שרבינו מביא שם את הפסוק "וְשֵׁם הָאֶחָד אֱלִיעֶזֶר" שבפגישה הידועה של מורנו הרב שליט"א עם מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שמתועד בווידאו, מרן נתן לרב את ספרו למתנה וכתב לו הקדשה וברכה בפנים, וכשאמר את השם של הרב אמר "וְשֵׁם הָאֶחָד אֱלִיעֶזֶר". כמו שהרב כדורי והרב אברג'ל אמרו עליו שהוא הצדיק שבדור שיכול לעשות פדיון נפש, ונראה בהמשך עוד כמה סיפורי ניסים על פדיונות של הרב מהחודש האחרון. 

עוד על הרב יורם אברג'ל:
אישה אחת התקשרה למערכת כנישתא חדא וסיפרה שפעם בעלה לימדה את מה שהאריז"ל אמר (ספר הליקוטים פרשת וזאת הברכה פרק ח, ספר פרי עץ חיים שער ר"ח פרק ג) שמי שלא מתקרב לצדיק האמת של אותו דור חוזר בגלגול אפילו אם הוא בעצמו צדיק, וכן מובא כעין זה בליקוטי הלכות (הלכות אונאה הלכה ה). למשך כמה זמן העניין הזה הפריע לו הרבה, איך יכול להיות דבר כזה שכולם יחזרו בגלגול, ואיך אפשר לדעת מי זה צדיק האמת של הדור וכו'. פעם בחתונה של אחותו הגיע הרב יורם אברג'ל ואותו אברך ניגש אליו לקבל ברכה. הרב יורם שאל אותו "איפה אתה לומד?" והוא אמר "ישיבת שובו בנים בירושלים", ענה לו הרב אברג'ל "אתה זוכה ללמוד אצל צדיק האמת של הדור ותבקש גם ברכה בשבילי". הוא מיד הבין ששולחים לו מסר משמיים, ואפילו בלי לשאול את השאלה הוא קיבל את התשובה לשאלתו שצדיק הדור נמצא לידו, והרב אברג'ל הראה לו שכל הצדיקים, אם בהסתר או בגלוי, באמת מקורבים לצדיק האמת של הדור. הרב ד. ק. אחד מהמקובלים של הדור אמר שרק פעם אחת בחייו הוא פגש את הרב ברלנד אבל לא עובר יום שהוא לא מדבר אתו והוא מקורב אליו מאוד. נמצא אפילו כשזה נראה בעיני העולם שהצדיקים רחוקים אחד מהשני באמת הם קרובים מאוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה