כנישתא חדא - האתר הרשמי - מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א Rav Eliezer Berland Shlit"a

כנישתא חדא - האתר הרשמי מהנעשה בעולמו של הרב אליעזר ברלנד שליט"א - דיווחים שוטפים 24 שעות, חדשות, תמונות, וידאו, שיעורים, שידורים חיים, סיפורים, ועוד

יום חמישי, 20 בפברואר 2014

עלון כנישתא חדא - גליון 28!!!בס"ד בר"ה גליון 28 אדר תשע"ד

הרב שמעון חיררי שליט"א
אחד מאברכי הישיבה היה לאחרונה אצל זקן המקובלים מצדיקי הדור הנסתרים וגדול חכמי תוניס הרב שמעון חיררי שליט"א מכפר שלם בתל אביב שחיבר ארבעים ושמונה ספרים בכל מקצועות התורה, והאברך הביא לו את העלון 'כנישתא חדא' גליון 26. הרב חיררי התפעל מאוד מהעלון ואף ביקש מהאברך שיביא לו את התמונה של הרב בזימבבואה שיהיה לו בבית.
לפני כחודש אשתו של הרב חיררי נפטרה וכל בניו של מרן רבינו הרב עובדיה יוסף זצוק"ל באו לנחם אותו. וסיפרו שם בניחום אבלים שאביהם מרן, כמעט ולא עיין בספרים חדשים של ליקוטים שיצאו בדור הזה אבל בספרי הרב חיררי הוא לא היה מוותר לקרוא בהם והיה מעיין בהם תמיד ומשבחם, ואף ציטט מהם בספריו
אברך מהישיבה שגדל בכפר שלם סיפר שלפני כמה שנים כשנולד לו בן הוא התלבט היכן לעשות הברית אם בירושלים או ליד משפחתו בכפר שלם. אז הוא ניגש לרב שמעון חיררי ושיתף אותו בהתלבטותו והוסיף שאם הברית תהיה בירושלים אז הרב ברלנד יהיה סנדק ואם בכפר שלם אז הוא יכבד את הרב חיררי להיות הסנדק. השיב לו הרב חיררי ואמר בזה הלשון "מי אני ציפור שבורת כנפיים מול הנשר הגדול".

הרב ישראל מאיר זקס שליט"א
הרב ישראל מאיר זקס שליט"א נינו של החפץ חיים וקרוי על שמו, גאון בתורה ובחסד, מרבני בריסק, דיבר לאחרונה עם הרב בהרן שליט"א על הרב ברלנד ואמר "מה עושים לו? הוא סובל בשביל כלל ישראל ובודאי הוא קדוש וטהור" ואמר בכאב "למה הוא סובל למה הוא סובל", והוסיף "שנזכה שיבוא כבר לארץ".

הרב דב קוק שליט"א
בעלון הקודם הבאנו את המכתב שהרב דב קוק מטבריה כתב שהרב הוא רבי אליעזר הגדול וסובל בשביל עם ישראל וכו', השבוע שאלו אותו האם זה נכון?  הוא ענה "וודאי, מזמן אני כבר יודע שהרב ברלנד הוא קודש קודשים!! ואני לא מבין למה לוקח לכם כזה הרבה זמן להבין את זה." ואמר, "אם היה לי את הכוח הייתי הולך מעיר לעיר לפרסם את מה שכתבתי, והייתי מדבר עם כל אחד ואחד עד שהייתי משכנע את כולם". אז שאלו אותו אם הוא יכול לכתוב הסכמה לעלון 'כנישתא חדא'? ענה ואמר "ספר תורה לא צריך הסכמה".

הרבנית לאה קוק תליט"א
קבוצה של נשים היו אצל הרבנית לאה קוק (אשתו של הרב קוק) שהיא בתו של הרב יצחק זילברשטיין שליט"א ונכדתו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל וכידוע שהיא עורכת עצרות תשובה וכנסים בכל הארץ והחזירה כבר רבבות נשים בתשובה, ושאלו אותה אם זה נכון מה שכתב בעלה הרב קוק. אז היא צעקה "בוודאי בוודאי, בעלי הוא קודש קודשים, הרב ברלנד הוא קודש קודשים... בואו נגיד עשרה מזמורי תהילים להצלחתו של הרב ברלנד שהוא יחזור לארץ הקודש".

הרב יעקב חיים סופר שליט"א
הרב יעקב חיים סופר שליט"א ראש ישיבת כף החיים נינו של בעהמ"ס "כף החיים" וקרוי על שמו, אמר לאחרונה לבנו "כואב לי כל יום מחדש שהרב ברלנד בצער ובגלות".


המגיד מישרים ר' יעקב גלינסקי זצ"ל
כתבנו בעלון הקודם על מעלתו של הרב גלינסקי שנפטר בחודש האחרון, והשבוע הגיע אלינו סיפור עליו: אישה בהריון שחלתה והיה ממש סכנת חיים לה ולעוברה, ובעלה ניגש לרב גלינסקי לבקש ברכה, הרב גלינסקי בירכו ואמר לו תיסע לירושלים לרב ברלנד, הוא בעל ישועות. ואכן הוא נסע לרב והרב אמר לו שיבוא בשבת לתפילה בישיבה בזמן ששרים את השיר "זרעא חייא וקיימא" ב"יקום פורקן" וידוע שהרב שר את זה כל שבת לפני תפילת מוסף לפחות חצי שעה, והרבה אנשים נושעו בזכות זה, עקרות נפקדו, וילדים חולים התרפאו וכו'. וכך היה, אותו אחד הגיע בשבת לישיבה ואשתו התרפאה והעובר יצא בריא ושלם.

האדמו"ר מבויאן שליט"א
לפני כמה שנים נכדו של הרב מנחם מענדל ויטמאן זצ"ל מחשובי חסידי בויאן עמד להנשא עם שידוך ממשפחה מחשובי קהילת שובו בנים. זה היה בתקופה שהרב כמעט לא היה יוצא לחופות. לפני החתונה הבחור נכנס לקודש פנימה אצל האדמו"ר מבויאן שליט"א להזמין אותו לחתונה וביקש ממנו שהוא יברך מתחת החופה. האדמו"ר שאל את הבחור מי יהיה המסדר קידושין? ענה הבחור "הרב אליעזר ברלנד". אורו עיניו של האדמו"ר ואמר בהתרגשות "הרב אליעזר ברלנד יהיה המסדר קידושין בחופה שלך? איך זכית?" הבחור סיפר לו שהוא מתחתן עם שידוך מאחת המשפחות החשובות של הקהילה ולכן ככל הנראה יהיה לו את הזכות הזאת, "אבל לא ידעתי שהאדמו"ר מכיר את הרב" אמר הבחור. "הרב ברלנד הוא מהענקים שבדור" ענה האדמו"ר "ואם הוא יהיה המסדר קידושין בחופה שלך אז אתה לא צריך אותי". לאחר מכן הבחור אמר לאדמו"ר שלאחרונה הוא התחיל להתחזק בספרי ברסלב ומה שמפריע לו שהוא שמע מכמה חברים שבחסידות בויאן לא מחזיקים בלימוד ספרי ברסלב, ויש כאלה שאמרו לו שזה איסור גמור ללמוד את הספרים האלה, ולכן הוא רוצה לשמוע מהאדמו"ר אם יש באמת התנגדות בבויאן על לימוד ספרי ברסלב? האדמו"ר ענה לו שהוא אף פעם לא שמע בבית סבו, האדמו"ר הקודם ר' משה (משה'ניו) מבויאן, שום דבר נגד ברסלב, ואף זוכר שהוא תמיד ראה כרך גדול של "ליקוטי מוהר"ן" בספריה של הסבא.

האדמו"ר מסלונים שליט"א
חסידי סלונים סיפרו לנו שלאחרונה שמעו מהאדמו"ר מסלונים "הרב ברלנד הוא הקדושה של הדור, וכמו תמיד שהסטרא אחרא רודפת אחרי הקדושה, אבל הם לא יצליחו נגדו".

האדמו"ר מספינקא (דונולו ב"ב) שליט"א
האדמו"ר מספינקא שליט"א דיבר עם חסידיו לפני כשנה שהרב עזב את הארץ והוא אמר "הרב אליעזר ברלנד קירב עשרות אלפים בתשובה, ולכן אין להתפלא שהסטרא אחרא נלחמת בו, ומעלילים עליו עלילות שווא." והוסיף "רבי אהרון הגדול מקרלין נפטר בגיל צעיר, כשהיה רק בן 36, וזה בגלל שהחזיר אלפים בתשובה והס"מ נלחם בו. וכן בכל דור ודור הצדיקים שמחזירים בתשובה הסטרא אחרא נלחמת בהם".
וידוע הידידות ששורה בין מורינו הרב להאדמו"ר מספינקא שבכמה חתונות של נכדי הרב הוא הגיע, ובשנה שעברה לפני פסח הוא טס במיוחד לשוויץ להפגש עם הרב והביא לרב מספר ספרי קבלה שבדיוק היו חסרים לרב והרב מאוד שמח מזה.

האדמו"ר מספינקא (ארה"ב) שליט"א
האדמו"ר מספינקא ארה"ב גם מכבד מאוד את הרב וכמה פעמים שהרב הגיע לניו יורק האדמו"ר יצא לקבל פניו, ואף נסע במיוחד לשדה תעופה כדי לדבר עם הרב כשהרב המתין שם בתחנת ביניים בדרך למיאמי. וביארצייט של רבינו בסוכות תשע"ב הרב היה בניו יורק והאדמו"ר הזמין אותו לערוך את הטיש של ספינקא ושמחת בית השואבה בסוכה עם כל חסידי האדמו"ר, והרב נתן שם שיעור ביידיש על גדולת רבינו. בסיום ההילולא נדחקו כל החסידים לקבל את ברכתו של הרב.

הרב שלום ארוש שליט"א
כמה תלמידים הראו לרב ארוש את העלון כנישתא חדא מספר 26 שסיפרנו שם על מורינו הרב שליט"א  שמתבודד בג'ונגל בלי שום פחד מאריות ונמרים אז הרב ארוש הגיב: מזה אתם מתלהבים?! אני לפני שנים כבר הייתי לוקח את הרב להתבודדות והייתי מוריד אותו בשדות הנמצאים בכפרים ערבים מסוכנים והיה מתבודד בלי שום פחד ורק אחרי כמה שעות הייתי אוסף אותו .
ביום רביעי י"ב אדר הרב ארוש בשיעורו בישיבתו "חוט של חסד" קרא לכל תלמידיו שיצאו לעצרת תפילה בכותל להצלחת מורינו הרב שליט"א וכמובן תלמידיו נענו לקריאתו והגיעו בהמוניהם לעצרת.

עצרת בכותל
ביום רביעי אור לי"ג אדר א' הגיעו לאור קריאתו של מורנו הרב שליט"א למעלה מאלף איש מכל רחבי הארץ לעצרת תפילה וזעקה בכותל המערבי, הציבור אמרו ביחד שלוש פעמים תיקון הכללי להצלחת הרב ולכל עם ישראל, לאחר מכן הקריאו מאמר מיוחד שהרב חיבר לכבוד העצרת. והעצרת הסתיימה בריקודים להמתקת הדינים, ולאחר העצרת עלו לישיבת שובו בנים וזכינו לשיעור מהרב שליט"א והרב החל לשיר בהתרגשות גדולה "ותוסף אסתר ותדבר לפני המלך, ותיפול לפני רגליו ותבך ותתחנן לו...". ובעז"ה בזכות זה יתבטלו כל הגזירות הרעות מעל עם ישראל והרב לא יצטרך עוד לתקן את זה ע"י גלות ויוכל כבר לחזור ארצה.   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"צדקה תציל ממוות" (משלי י, ב)
אחד האברכים מהישיבה סיפר לנו על גיסו, יהודי שהיה רחוק מאוד משמירת תורה ומצוות, ובתקופה האחרונה התחיל להתחזק.
לפני כחצי שנה הוא היה בבי"ח עם בתו התינוקת והרופאים שם אחרי כמה בדיקות שעשו חששו מאוד למחלה הידועה ל"ע. גיסו, האברך מהישיבה, התקשר למרוקו והעביר את השם של התינוק לברכה אצל הרב באמצעות המשמש, ולאחר כמה זמן המשמש מתקשר בחזרה ומספר שבאותו רגע שהרב ראה את השם של התינוקת – הזדעזע ואחזתו חרדה, ומיד אמר להגיד לאב הילדה לתת סכום גדול של כסף לצדקה תיכף ומיד והילדה תבריא. האברך, גיסו של האב, פחד לומר לו את הסכום ושאל את הרב עופר ארז מה לעשות והרב עופר אמר לו להגיד את זה כפשוטו ואל דאגה הוא יקשיב בעז"ה, וכך היה. ולמרבה הפלא, האב, אע"פ שהיה רחוק מאוד משמירת התורה עשה זאת במסירות נפש. ומיד שהוא התחיל לתת צדקה, התינוקת התחילה להבריא, אך אחרי כמה ימים המחלה התגברה בחזרה. סיפרו זאת לרב והרב אמר להגיד לו להשלים לתת את כל הסכום שאמרתי והיא תבריא לגמרי, וכן היה. אחרי שבוע היא הבריאה לגמרי בלי שום שמץ של מחלה, הרופאים היו המומים מאחר שכבר חשבו שהילדה חסרה כל סיכוי והיו מוכנים לגרוע מכל.
מאז, הורי התינוקת, זוג צעיר מאזור חיפה, התחזקו ביראת שמים ומספרים שהם מרגישים כזו יראה מגדולת הרב שאפילו להזכיר את שמו של הרב הם לא מסוגלים מגודל יראת הרוממות שיש להם אליו.
האב גם סיפר על חלומו שהוא חלם באחרונה שבו הוא ראה את כביש מס' 1 ליד הבית של הרב ברחוב החומה השלישית בירושלים וכל הכביש מלא באנשים וכולם מחכים, והוא הבין שמחכים לרב. פתאום הוא רואה אור אינסופי כזה מרחוק שמתקרב ומתגבר, הוא מסתכל ורואה שזה הרב, הרב הגיע!
הוא מרגיש שזה חלום אמיתי ומקבל חיזוק גדול מזה שבאמת בכל רגע הרב עומד לחזור לארץ ולהופיע באורו הגדול לעיני כולם.
(טלפון לאימות הסיפור 054-8484615)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

האמת מתחילה להתגלות
אחרי תקופה ארוכה שהרב קיבל על עצמו ביזיונות ומחה בכל אלו שניסו להגן עליו ואף עשה תחבולות ואמר דברים להגביר את הביזיונות נגדו (עיין בשבחי הר"ן סדר נסיעתו לא"י שגם רבינו נהג כך), כדי לקיים את מה שרבינו אומר בתורה ר"ס שצדיק גדול ע"י שהוא מקבל על עצמו כל הביזיונות ומוסר את שמו שהוא נפשו עד שכולם מדברים נגדו, ע"י זה הוא יכול להציל את כל עם ישראל משואה ויותר, וזה בבחינת מסירות נפש ממש עיי"ש. ובאמת אנחנו לא מבינים כלום מהנהגות הצדיק ו"הנסתרות לה' א-לקינו". אבל בתקופה אחרונה אנחנו רואים בחסדי ה' שנתנו רשות משמים לטהר את שמו של הצדיק, ולאט לאט האמת מתגלה.
האר"י הקדוש אומר על הפסוק "צדיק כתמר יפרח" שזה סופי תיבות קֹרַח. כי ע"י קרח עצמו יתגלה גדולת הצדיק בעולם, כי עכשיו שכולם מדברים נגדו אז כל אחד רוצה לדעת מי זה האדם שכולם מדברים עליו, ואז אפשר לגלות מי הוא באמת, דברים שלא היה באפשרות להגיד קודם לכן.
וכן "צדיק כתמר יפרח", כי גם קֹרַח עצמו סופו לעשות תשובה ולהיות צדיק. כי כתוב במשנה "איזו היא מחלוקת שאין סופה להתקיים, זו מחלוקת קרח וכל עדתו (אבות ה, יז)" בסוף לא יהיה שום מחלוקת! כי קורח ועדתו יעשו תשובה! יהיה להם כזה ביטול למשה שעל ידם דווקא יתגלה גדולת משה רבינו בעולם, והם ילכו ויפרסמו את זה בכל העולם כולו.
וכן ראינו שדווקא באותו כלי תקשורת שהיה להם יד גדול בפרסום השקר והעלילות נגד הרב, בדיוק הם מתחילים כעת לפרסם את האמת. ובזכות ירון ימין המארח של הרב בזימבבואה שלא רק דואג לרב בגשמיות וסידר לו דירה, מקווה, ואלפי ספרים וכו', אלא הוא גם דואג לטהר את שמו של הצדיק, והלך לתקשורת ואמר להם את האמת. ונתן בינתיים שתי ראיונות נפלאים ומרגשים שבו הוא מתאר את סדר יומו של הרב בעבודת ה', ומספר על גדולת הרב איך שהרב מקבל את הכל בשמחה, ואיך שכל הצלחתו בעסקיו הכל בזכות הרב שעזר לו ויעץ לו בזמן שהוא כבר ממש עמד על סף יאוש ובזכות הביטול שהיה לו לרב הוא עלה מעלה ונהיה עשיר גדול. (אפשר לשמוע את הראיונות ועוד סיפורים על הרב ב'כנישתא חדא' בטלפון-נייד כשר 058-328-7777 שלוחה 43)
והרב כתב במאמר לכבוד העצרת בכותל שהצדיק האמת שבכל דור הוא בבחינת מרדכי היהודי שיכול להפוך אפילו הָמָן צוֹרֵר (496) הַיְהוּדִים לִצְרוֹר (496) הַחַיִּים ושהוא מְּבַטֵּל אֶת כָּל הַגְּזֵרוֹת וְהוֹפֵךְ אוֹתָם בִּבְחִינַת "וְנַהֲפוֹךְ הוּא אֲשֶׁר יִשְׁלְטוּ הַיְהוּדִים הֵמָּה בְּשׂוֹנְאֵיהֶם". וכל זה אנחנו מתחילים לראות בעינינו היום כנ"ל.

מחנוכה עד פורים
בגליון מס' 17 שיצא בחודש כסלו כתבנו שלראשונה יטוס לרב הרב משה צנעני שליט"א תלמידו המובהק של הרב מזה 40 שנה, מתלמידיו הראשונים, שהרב אמר שבזכותו נפתחה הישיבה. וכידוע שבסופו של דבר הרב עזב את מרוקו לפני חנוכה והנסיעה לא יצאה אל הפועל. והשבוע אחרי יותר משנה שהוא לא ראה את הרב הוא טס לזימבבואה ויזכה להיות אצל הצדיק בשבוע הקרוב.

לקט דיבורים משיעורי מורינו הרב שנמסרו בשבוע האחרון
הטעות של המן היה שהוא לא ידע שאפילו שעוד לא הגיע הזמן של משיח יכולים בכל רגע להביא את משיח, בכל שנייה. כשמגיע פורים זה הרגע להביא את מלך המשיח. מרדכי היה ניצוץ של משיח בן דוד, הוא היה גם מבית דוד וגם מבית שאול... כי עכשיו זה הרגע שיכולים להביא את שני המשיחין משיח בן יוסף ומשיח בן דוד.

באמת מרדכי היה חייב מיתה ע"פ הלכה שסיכן את כל עם ישראל! שהתגרה בהמן שהראה לו את הסוליה, שהוא ובניו עבדים שלו. כמו נחום איש גמזו (שלמרות שהחליפו לו את ארגז היהלומים לארגז חול, הוא הלך והביא את זה למלך, והיה יכול לגרום כליה על כל עם ישראל, כמו שהרב הזכיר הרבה פעמים בשיעורים האחרונים). אבל זה הגדולה של אותו הדור שכל מה שמרדכי עשה אפילו הדברים הכי משונים הכי מרגיזים הכי תמוהים קיבלו הכל בשיא התמימות! לכן הם זכו לכזה פורים לכאלה נסים כי הכל תלוי באמונה בצדיקים! כל ההצלחות.

"דבר צוה לאלף דור" משה התפלל בז' ימים שבין א' עד ז' אדר על כל הצדיקים, על כל אחד, על כל דבר, משה ידע הכל. משה התפלל על כל אחד ואחד מאתנו שנחזיק מעמד שנלמד תורה, יש אוכל - אין אוכל, רבי חנינה בן דוסא הספיק לו קב חרובין משבת לשבת, צריך לחנך את האשה שמספיק קב חרובים, רבי חנינא בן דוסא לא עשה קידוש אף פעם, רשב"י כשהיה במערה י"ג שנה לא עשה קידוש, לא לולב, לא כלום. אז משה התפלל על כל אחד מאתנו על כל דבר ודבר, וכל אחד יכול "לעורר" את התפלה הזו שמשה כבר התפלל עליו שיוכל לקרוא את הפרשה ולקום בבוקר, משה ידע הכל, התפלל על הכל, על כל הדורות, וצריך להאמין בזה!

חז"ל אומרים על המן הרשע ש"יבא קוץ בן קוץ ויתלה על קוץ" מה זה הקוץ? רבנו אומר בתורה ס"ז שהאות ק' היה אות ה' וע"י העברות שלנו, פגם הברית ופגם עינים, מאריכים את הרגל של האות ה' ונהפך ל-ק', לנחש, לקוץ! כל המחבלים לא קיימים [הם] אפי' לא זבובים, [הם] כלום, [זה הכל] רק ע"י העבירות שלנו. בזמן דבורה הנביאה שהיא הייתה צדיק האמת אז "מִן שָׁמַיִם נִלְחָמוּ הַכּוֹכָבִים" נלחמו הכוכבים [בשבילנו!]

כתוב בשער הכוונות שתלו את המן על הרגל של האות ק' אבל בזוהר שיר השירים כתוב שתלו אותו על השפיץ של האות צ' לאנגער צדיק (צ' סופית – ץ), ובאמת יש פעמים שהאות ק' מתארך ויורד לסט"א ויש שהאות צ' זה שמתארך [ונהיה] לאנגער צדיק וביחד זה ק"ץ, אבל שתי האותיות הכי ארוכות עושים פעולות הפוכות! כי כשהאות ק' מתארך, זה שעושים עבירות שנופלים לקליפות ומגבירים את הקליפות "רגליה יורדות מוות". אבל הצדי"ק (האות צ') שמתארך זה שהצדיק יורד לעשרה כתרין דמסאבותא, לקליפות, ונלחם איתם ומחסל את כל הקליפות, ומוציא נפשות משם. המן יש לו יניקה משני הקצוות האלו של ה- ק' וה- ץ' הארוכים וזה יבא קוץ בן קוץ ויתלה על קוץ.

אין שום השגה באברהם, אי אפשר להגיע למדרגה הזו של אברהם שהיה כולו חסד! כל החיים רק חסד. מה עשה [אברהם] עד שנפטר? רק בנה עוד היכלות להכנסת אורחים בכל העולם!

האר"י הקדוש אומר (בכוונת ק"ש שעל המיטה) שיש חרב שאיתו אפשר להרוג את כל המזיקין שאדם בורא רח"ל ע"י עוונותיו וזה "רוממות א-ל בגרונם וחרב פיפיות בידם" שע"י ק"ש שעל המיטה הורגים רבבות מזיקים. ומתושלח שהיה הבן של חנוך היה לו את החרב הזה. וזה מרומז בשם שלו "מות שלח" (שלח זה חרב). ושאל אחד החברים את מורנו הרב מה זה החרב הזה? ענה ואמר שהחרב זה הלב נשבר שיש לאדם מהעוונות שלו, ו[זה מגיע מ]כוחו של רבנו הקדוש.

כשגשם יורד אפשר להתרפאות מכל המחלות! בפרט אם אדם נמצא בשדה זה עוד יותר טוב. כשיורד גשם לפתוח את החלון לשאוף את האויר הזה, זה רפואה לכל המחלות לכל הרעלים, לכל מחלות העור לכל הסרטנים, יורד גשם לצאת החוצה [אם] יתרטב לא נורא.

תפילה לעני לפורים
הבאנו בעלון הקודם את דברי הרב שחיזק מאוד את העניין להפיץ את התפילות שלו "תפילה לעני" פורים שידפיסו את זה במאה אלף עותקים שיגיע לכל בית. בסייעתא דשמיא כבר נמכרו 35,000 עותקים ואנחנו מצפים מכל קוראי העלון לתת יד ושכם בעניין שנוכל לקיים את רצון הצדיק ולהגיע למאה אלף. ניתן להזמין את התפילות בכמויות להפצה במחיר הקרן במספר טלפון: 050-414-3791 וישלחו אליכם בכל רחבי הארץ.

בית כנסת כנישתא חדא
בשורה משמחת לתושבי נווה יעקב החפצים להסתופף בדרך רבי נחמן מברסלב, נפתח בית כנסת כנישתא חדא-ברסלב לע"נ מרן רבינו רבי עובדיה יוסף זצוק"ל , ברחוב ויקטור ויוליוס 423 במקלט, במקום מתקיימים לעת עתה תפילות רק בערבי שבת ותפילת ערבית בצאת שבת, המקום זקוק לשיפוץ, מחפשים תורמים אפשר להקדיש לע"נ וכו', לפרטים ניתן להתקשר למשה 0548832195 

תפילה מיוחדת שחיבר מורנו הרב שליט"א למולד חודש אדר ב' תשע"ד
שבת פרשת פיקודי הוא שבת מברכים חודש אדר ב' וגם המולד יהיה בשבת זו אחר הצהריים בשעה 2:49 לשיטת הגרימ"ר שלשיטתו נוהג הרב, ידוע שהרב דיבר הרבה על הכוח של זמן המולד שאפשר לפעול בו ישועות. וזה לשון הרב "ברגע של המולד מתקבלות כל התפילות שמבקשים, בשניה של המולד מתקבלות כל הבקשות, ברגע הזה ממשיכים את ההשפעה לכל החודש, ברגע המולד נפתחים כל השערים ואדם יכול לקבל את המוחין לכל החודש, אז מקבלים את השפע של כל החודש ברוחניות ובגשמיות. אדם יכול לפעול כל פעולה שבעולם ברגע המולד שזה עת רצון, ברגע הזה נמחלים כל העוונות. כל מי שיגיד באותו רגע של המולד תהילים, תיקון הכללי, ילמד גמרא, ליקוטי מוהר"ן, יגיד ליקוטי תפילות, יעשה התבודדות – יזכה לכל הישועות.

הרב כתב תפילה מיוחדת למולד של חודש זה, יש לאומרה לפני המולד או בשעתו. והנה התפילה:
רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם כֹּל יָכוֹל, זַכֵּנִי בַּשַּׁבָּת עֶרֶב רֹאש חוֹדֶש אַחַר הַצָהָרַיִּים בִּשְׁעַת הַמּוֹלָד 2:49 8 חֲלָקִים לְכַוֵּן הַפָּסוּק "אֹסְרִי לַגֶּפֶן עִירֹה וְלַשֹּׂרֵקָה בְּנִי אֲתֹנוֹ" וְלַהֲפוֹך אָתוֹן לְאוֹת נ' אַחֲרוֹנָה שֶׁל "וָאֶתְחַנַּן" "דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר" שֶׁנִּשְׁמַת מֹשֶׁה הָיְתָה כְּלוּלָה מִנ' אֶלֶף דּוֹר, כִּי מֹשֶׁה הִרְכִּיב אֶת צִפּוֹרָה וּבָנָיו עַל חֲמוֹרוֹ שֶׁל מָשִׁיחַ שֶׁמִּתְגַּלֶּה בְּחוֹדֶשׁ אַדָּר רָאשֵׁי תֵּיבוֹת רֹאשׁ דְבָרְךָ אֱמֶת, רֵישָׁא דְּלֹא אִתְיַדַע, הָרָמוּז בַּפָּסוּק בְּנִי אֲתוֹנוֹ, הֵם בְּנֵי מֹשֶׁה שֶׁזָּכוּ לִרְכֹּב עַל חֲמוֹרוֹ שֶׁל מָשִׁיחַ, כִּי חוֹדֶשׁ אַדָּר שֶׁאָז בְּרִיאַת הָעוֹלָם בְּכ"ה בּוֹ, וְעַל יְדֵי זֶה וְנַהֲפוֹךְ הוּא אֲשֶׁר יִשְׁלְטוּ הַיְהוּדִים הֵמָּה בְּשׂוֹנְאֵיהֶם, בְּי"א אַלּוּפֵי עֵשָׂו =1411, גִמַטְרִיָּא שֶׂרַח בַּת אָשֵׁר שֶׁנִּכְנְסָה עִם גּוּפָה לְגַן-עֵדֶן, בִּזְכוּת שֶׁנִּגְּנָה וְשָׁרָה "עוֹד יוֹסֵף חַי" מֶלֶךְ בְּמִּצְרַיִּים, "וַיָּפָג לִבּוֹ כִּי לֹא הֶאֱמִין לָהֶם", אֲבָל עַל יְדֵי הַנִּגּוּן בְּכִנּוֹר וְהַשִּׁירָה וְהָרִקּוּד "וַתְּחִי רוּחַ יַעֲקֹב אֲבִיהֶם" כִּי מְנַשֶּׁה סוֹד "שֶׁנַּשַּׁנִי אֱלֹקִים אֶת כָּל עֲמָלִי וְאֶת כָּל בֵּית אָבִי וְאֶפְרַיִּים כִּי הִפְרַנִי אֱלֹקִים בְּאֶרֶץ עָנְיִי".
כִּי סוֹד חוֹדֶשׁ אַדָּר רָאשֵׁי תֵּיבוֹת רֹאשׁ דְבָרְךָ אֱמֶת, רֵישָׁא דְּלֹא אִתְיַדַע, כִּי זוֹ אֱמֶת שֶׁנִּמְשְׁכָה מֵרֵישָׁא דְּלֹא אִתְיַדַע, סוֹד בִּינָה דְּאָדָם קַדְמוֹן, סוֹד תְּלַת רֵישִׁין דְעַתִּיקָא שֶׁמִּשָּׁם נִמְשָׁךְ הָרָצוֹן הָעֶלְיוֹן שֶׁל בְּרִיאַת הָעוֹלָם, שֶׁכּוּלוֹ חֶסֶד וְרַחֲמִים עַד אֵין סוֹף וְעַד אֵין חֵקֶר, בְּסוֹד מָרְדְּכַי הַצַּדִּיק שֶׁיָּצָא מִלִּפְנֵי הַמֶּלֶךְ בִּלְבוּשׁ מַלְכוּת חוּר וְכַרְפַּס וַעֲטֶרֶת זָהָב גְּדוֹלָה, סוֹד אָדָם קַדְמוֹן "תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן" דְאָכְלֵי כּוֹלָּא וְשָצֵי כּוֹלָּא, וְאַרְגָּמָן הַכָּלוּל מִכָּל הַגְוָונִין, בְּסוֹד אֶבֶן יָשְׁפֵה שֶׁכְּלוּלָה מִכָּל הַגְּוָנִין שֶׁמְּאִירִין בְּבֵית הַמִּקְדָּשׁ, שֶׁנִּשְׁלַם שִכְלוּלוֹ בְּג' אַדָּר, כִּי כָּל הָאוֹרָה שֶׁל הַיּוֹם הָרִאשׁוֹן לַבְּרִיאָה שֶׁנֶּאֱמַר "וַיְהִי אוֹר" יוֹצֵאת מִבֵּית הַמִּקְדָּשׁ, שֶׁהוּא נִשְׁמַת מֹשֶׁה רַבֵּינוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם שֶׁנִּפְטַר בְּז' אַדָּר, וְאָז הֵאִיר תַּפּוּחַ עֵקֶב רַגְלוֹ יוֹתֵר מֵאוֹר הַשֶּׁמֶשׁ וְיוֹתֵר מֵאוֹר שִׁבְעַת הַיָּמִים, בְּסוֹד "וְשַׂמְתִּי כַּדְכֹד שִׁמְשׁוֹתַיִּךְ וּשְׁעָרַיִךְ לְאַבְנֵי אֶקְדָּח וְכָל גְּבוּלֵךְ לְאַבְנֵי חֵפֶץ" שֶׁעֲתִידִים שַׁעֲרֵי יְרוּשָׁלַיִם לִהְיוֹת חֲקוּקִים עֶשְׂרִים עַל עֶשֶׂר אַמּוֹת בְּתוֹךְ אַבְנֵי כַּדְכֹד שֶׁיִּהְיוּ שְׁלֹשִׁים עַל שְׁלֹשִׁים אַמָּה [ב"ב מַהַרְשָׁ"א עה.], שֶּׁזֶּה סוֹד הַלִּוְיָתָן שֶׁעָתִיד ה' לִפְרֹס אֶת עוֹרוֹ עַל חוֹמוֹת יְרוּשָׁלַיִם, וּלְהַחְזִיר לָנוּ אֶת הַשׁ"ע רִבּוֹא נְהוֹרִין שֶׁנִּלְקְחוּ מֵחַוָּה בְּיוֹם שִׁשִּׁי לַבְּרִיאָה שֶׁהוּא א נִיסָן, אֲבָל מִכ"ה אַדָּר וְעַד כ"ט אַדָּר מְאִירִין מִדֵּי שָׁנָה בְּשָׁנָה כָּל הַשׁ"ע רִבּוֹא נְהוֹרִין בִּשְׁלֵמוּת, שֶׁמִּשָּׁם נִמְשַׁךְ הָאוֹר עַל מָרְדְּכַי הַיְּהוּדִי, עַד שֶׁזָּכָה לָצֵאת "בִּלְבוּשׁ מַלְכוּת תְּכֵלֶת וָחוּר וַעֲטֶרֶת זָהָב גְּדוֹלָה וְתַכְרִיךְ בּוּץ" כִּי הַזָּהָב הוּא הַגְּבוּרוֹת הַנִּמְשָׁכִין מִבִּינָה דְּאָדָם קַדְמוֹן, אֲבָל מָרְדְּכַי זָכָה לְשָׁרְשֵׁי הָאוֹרוֹת הַמְּאִירִין בְּחוֹדֶשׁ אַדָּר מִכֶּתֶר דְּאָדָם קַדְמוֹן, בְּסוֹד עֲטָרָה גְּדוֹלָה אֲשֶׁר מִמֶּנָּה נִמְשַׁךְ הַזָּהָב לַבִּינָה דְּאָדָם קַדְמוֹן, מֵרֵישָׁא דְּלֹא אִתְיַדַע הַכָּלוּל מִתְּלַת רֵישִׁין דְעַתִּיק, בְּסוֹד "אַשְׁרֵי תִּבְחַר וּתְקָרֵב יִשְׁכּוֹן חֲצֵרֶיךָ", כִּי הָאוֹר שֶׁל אַשְׁרֵי נִמְשַׁךְ מֵרֵישָׁא דְּאָדָם קַדְמוֹן, לָכֵן אַשְׁרֵי אוֹתִיּוֹת רֵישָׁא, וְזֶה סוֹד "הַשֶּׁמֶן הַטּוֹב הַיּוֹרֵד עַל הָרֹאשׁ" רֵישָׁא דְּאָדָם קַדְמוֹן, שֶׁעַל זֶה נֶאֱמַר וָאֶרְאֶה "וְהִנֵּה מְנוֹרַת זָהָב כֻּלָהּ וְגֻלָּהּ עַל רֹאשָׁהּ" בְּסוֹד "גּוּלוֹת עִילִית וְגוּלוֹת תַּחְתִּית" שֶׁנִּמְשָׁכוֹת עַל יְדֵי עָתְנִיאֵל בֶּן קְנַז שֶׁהִתְגַּבֵּר עַל קְלִיפַּת כּוּשַׁן רִשְׁעָתַיִּים גִּלְגּוּל לָבָן וְהִכְנִיעַ אֶת קְלִיפּוֹת בָּלָק בִּלְעָם בֶּן בְּעוֹר שֶׁהוּא לָבָן, שֹׁרֶשׁ קְלִיפַּת הָמָן, וְכָל זֶה נַעֲשֶׂה בְּחוֹדֶשׁ אַדָּר מֵרֶגַע הַמּוֹלָד וְעַד סוֹפוֹ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

•             שי לכל תורם בהוראת קבע להחזקת עלון "כנישתא חדא": מגנט עם תמונה של הרב, וחוברת עם כל העלונים שיצאו עד עכשיו. ובעז"ה שמות התורמים יועברו לרב לברכה. לבירורים:  0548407573
•             ספרים מפרי עטו של הרב שלום ארוש שליט"א ספרים שמושכים "חוט של חסד" לעולם הספרים שהצילו אלפי אנשים ומאות משפחות למשלוח עד אליך 050-4143791
•             לרכישת תפילות של הרב לפורים וכל סדרת ספרי "תפילה לעני" באזור ראשל"צ ות"א 054-3222061
•             המוהל וידבסקי דוד חי מוהל מישיבת שובו בנים בעיר העתיקה (בזכות ר' אליעזר בן עטיה) מומחיות, מיומנות ואחריות כלפי הרך הנימול והוריו. זכות אברהם אבינו ע"ה תעמוד לכם לכט"ס לשרותכם תמיד: 057-3119696
•             לרפואה שלמה: חדוה בת מלכה, חיה בת דבורה, משה בן מזל, אהרון בן חנה, שרה בת בדריה, שמואל ולרי בן ליבה. לכל הברכות: יעל בת לולו לאה, משה בן ציונה, חיה בת יעל. שני בת כוכבת חזרה בתשובה וזיווג הגון. אהרון בן יעל פטור מהצבא
•             לע"נ: עליזה בת שלמה, רחל בת אהרון, שלמה בן ישעיהו, אליעזר בן יוסף.
•             מזל טוב לשלמה חיים רביע שתרם 2000 גליונות לכבוד שמחת האירוסין
כל הזכויות שמורות © כנישתא חדא. מותר לצלם ולהדפיס כל העלון ללא מטרת רווח, אבל אין להעתיק תמונות וקטעים בלי רשות המו"ל בכתב בשום פנים ואופן!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה